Uz projekta iesnieguma brīdi saimniecībā tika audzēti gaļas liellopi, aitas un mājputni – vistas, zosis un pīles, pielietojot bioloģiskās dzīvnieku audzēšanas metodes. Saimniecība jau sākot no 2012. gada pakāpeniski aizvien vairāk pievērsās putnkopībai, tā 2015. gadā audzējot 270 mājputnus, bet 2017. gadā jau 1030, no kuriem 550 broilerus.
Tā kā mājputni galvenokārt tika turēti pielāgotā novietnē ~70 m2 platībā, kā arī citās pielāgotās ēkās un saimniecība bija veiksmīgi atradusi tirgu bioloģiski audzētu mājputnu produkcijai (gan broileru, zosu un pīļu gaļai gan vistu olām), kā arī tirgū bija vērojama tendence pieaugt pieprasījumam pēc bioloģiski ražotas mājputnu gaļas produkcijas, tad kā projekta mērķis tika izvirzīts nākotnē attīstīt mājputnu gaļas ražošanu, palielinot to skaitu līdz 1 800. Lai sasniegtu šo mērķi un nodrošinātu piemērotus apstākļus broileru audzēšanai, bija nepieciešams uzbūvēt jaunu plašu mājputnu novietni, vienlaicīgi nodrošinot minimālos biodrošības pasākumus putnu novietnē.
Projekta ietvaros tika uzbūvēta jauna mājputnu novietne ar kopējo platību 493,0 m2, kurā paredzēti 6 atsevišķi boksi, telpa lopbarības sagatavošanai, putnu karantīnas telpa un koridors, kas savieno visas šīs telpas. Blakus putnu novietnei ierīkoti norobežoti putnu pastaigu laukumi, kas savienoti ar katru no novietnes boksiem. Putnu novietnes būvniecībā izmantoti materiāli, kas nodrošina novietnes energoefektivitāti, kā arī iebūvētas piespiedu ventilācijas iekārtas nepieciešamā mikroklimata uzturēšanai. Pie novietnes izbūvēts laukums ar šķembu segumu, kas savieno novietni ar blakus esošo ceļu, nodrošinot piekļuvi tai un atvieglo darbu tehnikai. Tā kā broileru nobarošana pēc bioloģiskajām metodēm ilgst ~3-4 mēnešus, tad gada laikā kopā šajos boksos var pārdošanai izaudzēt līdz pat 6 000 broilerus, saimniecībā vienlaicīgi turot ~1 800 broileru un tā gadā nodrošinot šādus 4 ražošanas ciklus. Lai nodrošinātu mājputnu sekmīgu izaudzēšanu gaļas produkcijai, novietnē ir uzstādītas piemērotas putnu ēdināšanas un dzirdināšanas iekārtas, putni tiek turēti uz pakaišiem.
Projekts tika realizēts 2021.gada vidū, uzbūvējot paredzēto mājputnu novietni broileru gaļas ražošanai, kurā vienlaicīgi tiek nobaroti ap 1 500 dažāda vecuma broileri, bet jau esošajā pielāgotajā mājputnu novietnē tiek turētas 60-80 dējējvistas bioloģisko vistu olu ieguvei. Savukārt zosis un pīles tiek pārsvarā izaudzētas realizācijai uz svētkiem – Mārtiņdiena, Ziemassvētki, Jaunais gads, gadā izaudzējot un realizējot ~ 300 putnu. Saimniecībā tiek turpināta arī bioloģiskā liellopu gaļas ražošana.
Ņemot vērā patērētāju tendenci aizvien vairāk iegādāties svaigu, dabiski audzētu produkciju ar zināmu vietējo izcelsmi, mājputnu gaļa, kā arī vistu olas ir pieprasīts produkts un nodrošina saimniecībai stabilus regulārus ienākumus.